Home » Aktuální téma, Cyklokros, Závody

Sven Nys se stal podruhé v kariéře mistrem světa

Submitted by on Neděle, 3 Únor 2013No Comment

Belgičan Sven Nys se stal podruhé v kariéře mistrem světa v cyklokrosu v americkém Louisville. Naši dva zástupci v elitní kategorii dojeli v první desítce. Sedmý Radomír Šimůnek a desátý Martin Bína. Druhý skončil Klaas Vantornout a třetí mladý Lars van der Haar z Nizozemí. Čtvrtý dojel překvapivě Belgičan Bart Wellens,  pátý Philipp Walsleben z Německa, šestý Švýcar Julien Taramarcaz. Loňský mistr světa Niels Albert dojel za Radkem Šimůnkem na osmém místě.

Mezi ženami měla v závěru velkou smůlu naše Kateřina Nash, když v cílové rovince ztratila bronz a skončila čtvrtá. O medaili ji připravil spadlý řetěz a Francouzka Lucie Chainel-Lefevreová ji předjela. Pošesté vyhrála největší favoritka Marianne Vosová . Druhé místo po špatném startu získala domácí Katie Comptonová.

Holaďan Mike Teunissen vyhrál závod mužů do 23 let a navázal tak na dva předchozí triumfy Larse van der Haara. Okruh před koncem nastoupil druhému Wietsovi Bosmansovi z Belgie a dojel osamoceně do cíle.  Třetí skončil další Belgičan Wout van Aert. Češi neuspěli, nejlepší z nich byl Vojtěch Nipl až na 17. místě.

Přelvapivý byl zisk bronzové medaile šestnáctiletého Adama Ťoupalíka, který jezdí prvním rokem mezi juniory v týmu ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Veze domů jedinou českou medaili z USA.Vítězem závodu byl podle očekávání loňský mistr světa Holaďan Matthie van der Poel.

Výsledky:

Muži – elite:

1. Nys 1:05:35, 2. Vantornout (oba Belg.) +2, 3. van der Haar (Niz.) +25, 4. Wellens (Belg.) +41, 5. Walsleben (Něm.) +44, 6. Taramarcz (Švýc.) +44, 7. Šimůnek (ČR) +1:15, 8. Albert (Belg.) +1:19, 9. van Amerongen (Niz.) +1:31, 10. Bína (ČR) +1:41.

Muži U23:

1. Teunissen (Niz.) 48:40, 2. Bosmans +14, 3. van Aert (oba Belg.) +22, 4. Eising (Niz.) +35, 5. Adams +38, 6. Sweeck (oba Belg.) +54, 7. van der Heijden (Niz.) +1:05, 8. M. Vanthourenhout (Belg.) +1:15, 9. van Kessel (Niz.) +1:29, 10. Vermeersch (Niz.) +1:34, …17. Nipl +2:16, 18. Skála +2:37, 24. Boroš +3:33, 28. Paprstka (všichni ČR) +4:07.

Výsledky:

1. Vosová (Niz.) 43:00, 2. Comptonová (USA) +1:34, 3. Chainelová-Lefevreová (Fr.) +2:10, 4. Nash (ČR) +2:12, 5. van Passenová (Niz.) +2:15, 6. Lechnerová (It.) +2:17, 7. Achermannová +2:36, 8. Stultiensová (Niz.) +3:06, 9. van Loyová (Belg.) +3:18, 10. Antonneaová (USA) +3:19, …20. Havlíková +4:46, 29. Mikulášková (obě ČR) -1 kolo.

Junioři:

1. Matthie van der Poel 40:47, 2. Budding (oba Niz.) +57, 3. Ťoupalík (ČR) +1:19, 4. Owen (USA) +1:23, 5. Cleppe (Belg.) +1:25, 6. Grab (Švýc.) +1:33, 7. Peeters +1:38, 8. Hermans +1:47, 9. Boets (všichni Belg.) +2:02, 10. Vincent (Fr.) 2:33, …15. Pokorný +3:20, 24. Vastl (oba ČR) +4:38.