Home » Silniční cyklistika

Machačovou čekají v Nizozemí ještě dva závody

Submitted by on Středa, 9 Červen 2010No Comment
Machačovou čekají v Nizozemí ještě dva závody

Závodnice pražské Dukly Jarmila Machačová pobývá od konce května v Beneluxu, kam odcestovala za závody vyšší kategorie. Pět z nich již má za sebou a především o uplynulém víkendu se jí velmi dařilo: v sobotu totiž obsadila 14. místo v závodě nizozemského silničního poháru žen Omloop Van De Ijsseldelta a následně v neděli 6. června v závodě kategorie 1.2 UCI Kasseienomloop Exloo, kde dojela třiadvacátá. Všechny závody přitom byly výborně obsazené špičkovými evropskými týmy.

Čtyřiadvacetiletá Jarmila Machačová se věnuje převážně dráhové cyklistice, ale s oblibou a úspěšně startuje také v silničních závodech. Na konci května se tato členka národní reprezentace vydala na zkušenou do Nizozemí, kde se jí poměrně dobře daří. „Závodí se tu úplně jinak než u nás, musela jsem si na to chvíli zvykat – navíc se často jezdí po malých kostkách nebo dlažbě,“ upozornila závodnice ASC Dukly Praha na nové zkušenosti.

Poslední květnový víkend startovala Jarmila Machačová v prestižní klasice Ronde Rond Het Ronostrand (21. místo), minulý týden pak v Parel van de Veluwe na 131 km obsadila 65. místo, aby zazářila o víkendu: v sobotu nejprve 14. místem v závodě nizozemského silničního poháru žen Omloop Van De Ijsseldelta a následně v neděli 6. června v závodě kategorie 1.2 UCI Kasseienomloop Exloo, kde dojela třiadvacátá. Všechny závody přitom byly výborně obsazené špičkovými evropskými týmy jako je Cervélo Test Team, Nederland Bloeit nebo reprezentačními celky Nizozemí a Velké Británie.

„V sobotu se mi jelo výborně. Dokonce jsem zkoušela odjet, ale nakonec se závod rozhodoval ve spurtu. Ale i tak to 14. místo beru jako úspěch. Druhý den už se mi tak dobře nejelo a cítila jsem se docela unavená. Navíc na trase byl asi čtyřkilometrový úsek snad po říčních kamenech nebo co to bylo a tam jsem se skutečně bála o kolo. Bylo to jako na Paříž-Roubaix, možná i horší. Budu spokojená, když mi to v těch posledních závodech tady pojede podobně jako v tu sobotu,“ zhodnotila Machačová.

Českou závodnici v její zahraniční štaci čekají dva podniky. V sobotu se postaví na start Omloop van de Kerspelen – klasického závodu na 106 kilometrů – a v neděli ji čeká náročné kritérium na celkem 60 kilometrů v Goirle. V České republice se Jarmila Machačová představí zcela jistě v silničním mistrovství České republiky, které se koná ve dnech 22.-27. června 2010 v Kyjově.

Comments are closed.