Home » Silniční cyklistika

Jérome Pineau: z depresí zpět na výsluní

Submitted by on Pátek, 14 Květen 2010No Comment
Jérome Pineau: z depresí zpět na výsluní

Etapu na Giru vyhrál Francouz naposledy před šesti lety. Byl jím Christophe Le Mével ve Vyrazte roku 2004. Teď tuto smutnou statistiku prolomil francouzský jezdec Jérome Pineau ve včerejší páté etapě. I pro něj to ale bylo první vítězství po dlouhých šesti letech! Teprve po svém vítězství v páté etapě letošního Giro d´Italia jezdec přiznal, že trpěl depresemi, a teprve s přestupem do belgického týmu QuickStep v sobě zase našel sílu vyhrávat.

Třicetiletý Pineau pochází z Nantes na západě Francie. V týmu Bonjour, v němž se stal profesionálem, jezdil od roku 2002. Hned první rok jel Tour de France a dojel druhý v jedné z etap. „Následující dva roky jsem si myslel, že cyklistika je snadná,“ vzpomíná Pineau na působení v týmu Bonjour. „Dařilo se mi, byl jsem nejvýše umístěným Francouzem v žebříčku UCI a dojížděl na pódium ve svěťácích. Ale pak mě zradila hlava a roku 2005 jsem upadl do depresí,“ přiznal nyní závodník Quick Stepu novinářům.

Začal se léčit, ale jak sám řekl, ze zlé situace jej vytáhl až přestup do jiného týmu. „Bylo to jako bych z FC Nantes přešel do AC Milán. Měl jsem vždycky štěstí na výborné sportovní ředitele, i v původním týmu, ale teprve v Quick Stepu věděli, jak mě nemotivovat. Rozuměli mi. Nebýt přestupu, asi bych dnes nebyl schopen vyhrát etapu na Giru,“ přemítal.

Se svým vystoupením v jarních klasikách Ponesu spokojený nebyl a tak požádal o start na Giru kouče Quick Stepu sám. „Moc jsem chtěl vyhrát etapu,“ řekl zpětně. A pro tým Quick Step to bylo po triumfu Belgičana Woutera Weylandta ve třetí etapě již druhé vítězství během pěti dní Giro d´Italia! Snadné to ale Pineau a jeho dva kolegové ze 140 km dlouhého úniku neměli. Silně je začínal sjíždět peloton se spurtéry na čele. Vedení ale udrželi, byť o pouhé čtyři vteřiny. Japonec Arashiro si vítězství v etapě také přál, ale začal spurtovat příliš brzy. Pásku tak jako první protnul Jérome Pineau.

„V posledních kilometrech dnešní etapy jsem našel to, co jsem ztratil před pěti lety. Je to moje nejcennější vítězství. To, co mi teď chybělo,“ přiznal dojatě Jérome Pineau.

A to je konec dnešního příběhu s pěkným koncem.

FOTO: Team Quick Step

Comments are closed.