Home » Silniční cyklistika, Za jízdy

Kreuziger: forma je dobrá

Submitted by on Pátek, 18 Červen 2010No Comment

Český cyklista Roman Kreuziger v královské etapě závodu Kolem Švýcarska dojel ve skupince s nejlepšími vrchaři a obsadil deváté místo. Ukázal tak, že má před nacházející Tour de France velmi dobrou formu. Etapu, která byla šestým dějstvím cyklistické Tour de Suisse, vyhrál po sólovém úniku Nizozemec Robert Gesink, který se také dostal se do čela průběžného pořadí. Kreuziger se v pořadí posunul na 15. místo a na lídra ztrácí 2 minuty a 24 vteřin.

Čtyřiadvacetiletý Gesink se odpoutal od soupeřů během závěrečného ze tří náročných alpských stoupání. Do cíle v La Punt po 213 kilometrech dojel s náskokem 42 sekund před osmičlennou skupinou, v níž byl například sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong, starší z bratrů Schlecků Frank a také Kreuziger. „Odjel nám asi 8 kilometrů před vrcholem a byl dnes opravdu nejlepší. V té skupině za ním byli lidi, co tam asi být měli a jsem rád, že jsem tam byl i já. V pohodě, aniž by to z mé strany bylo utrápené,“ liboval si český cyklista.

Předloňský vítěz závodu Kreuziger, jenž letos nejede ve Švýcarsku na celkové umístění, se po nabrané ztrátě z pondělní etapy posunul průběžně na patnáctou pozici. „Jsem rád, že jsme tu etapu nakonec mohli objet celou, protože hrozilo její zkrácení. Chvílema sice pršelo, ale byly to jen takové letní přeháňky. Musím říct, že to pro mě byl ideální test směrem k Tour de France. V dlouhých kopcích jsem se cítil dobře a stejné pocity jsem měl i po těch šesti hodinách na kole,“ popsal Roman Kreuziger prostřednictvím svého webu fanouškům.