Home » Foto, Za jízdy, Závody

Bíteš na obrazovce České televize

Submitted by on Čtvrtek, 23 Březen 2023No Comment
Bíteš na obrazovce České televize
  1. ročník populární cyklistické klasiky Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš, která odstartuje v neděli 26. března v pravé poledne z bítešského Masarykova náměstí, bude možné od samého začátku sledovat v přímém přenosu také na hybridním vysílání České televize kanálu ČT sport PLUS.

Ve spolupráci s Českým svazem cyklistiky se nám podařilo dojednat vysílání živého přenosu z „Bíteše“ na několika kanálech České televize. Celý závod půjde sledovat prostřednictvím hybridního vysílání HbbTV na chytrých televizorech, dále pak na webu České televize a v neposlední řadě v mobilní aplikaci ČT sport,“ říká Josef Vaishar, člen organizačního týmu Tělovýchovné jednoty Favorit Brno, která závod pořádá a výrobu živého přenosu financuje.

Režii a přenos signálu má na starosti firma SportSoft. „S touto firmou na výrobě internetových přenosů spolupracujeme od léta 2021 a myslím, že kvalitu streamu se nám daří stále zlepšovat. Obraz je přenášen pomocí technologie LTE. Případné výpadky zapříčiněné nedostatečným pokrytím signálem v hůře dostupných místech se snažíme minimalizovat použitím vírníku, který pořizuje atraktivní záběry ze vzduchu, kde je pravděpodobnost pokrytí signálem větší a jeho příjem stabilnější. Kromě kamery ve vírníku budeme mít další dva kameramany na motocyklech. Ke kvalitě přenosu velkou měrou přispívají i samotní řidiči doprovodných motocyklů, kteří mají cyklistickou závodnickou minulost a tak ví, jak se v pelotonu pohybovat a jak si najíždět, aby kameramani měli atraktivní záběry a zároveň negativně neovlivňovali vývoj závodu,“ dává Josef Vaishar nahlédnout do kuchyně výroby živého přenosu z cyklistického závodu, kde není možné z finančních důvodů využít satelitní přenos signálu, a dále doplňuje:„Uvědomujeme si, že zajištění přenosu obrazu je jen jednou z částí živého vysílání, neméně důležitou roli hraje také informační hodnota, aby divák věděl, co se na obrazovce děje a jaký je vlastně celkový vývoj závodu. Proto máme v koloně doprovodných vozidel „informátora“, který posílá do režie základní informace o složení úniků a jejich náskoku.“ Pro úplnost zbývá ještě dodat, že závodem bude provázet Josef Kratina, sportovní komentátor Eurosportu a České televize.

Kromě České televize bude LIVE přenos možné zhlédnout také na webu roadcycling.cz, youtube kanálu SportSoft Timing a na webu pořadatele favoritbrno.cz.

Kdo se bude chtít vydat přímo k trati a zafandit projíždějícím závodníkům může využít několik tipů od organizátora: „Samozřejmě budeme rádi, když nás přijdou či ještě lépe na kole přijedou fanoušci podpořit. Z atraktivních míst na trase můžu vypíchnout vrchařské prémie v Kohoutovicích a nad Zastávkou. Pak se diváci mohou přesunout do Velké Bíteše, kde se můžou občerstvit buď v restauraci U Raušů, která je jedním z partnerů akce, a nebo v místní vyhlášené cukrárně. Případně se ještě můžou jet podívat na úsek mezi Osovou Bítýškou a tzv. Křeptovským Dvorem, kde se často v závěrečných okruzích ve zvlněné a otevřené krajině na větru závod rozhoduje. Pro „sběratele“ můžu ještě doporučit stoupání za Velkou Bíteší směrem na Přibyslavice, kde je občerstvovací úsek a závodníci zde v druhém kole houfně odhazují své bidony.

Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš startuje již tuto neděli ve 12:00.

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.