Home » Týmy & závodníci

Lukáš Bauer jde do MTB letos naplno

Submitted by on Sobota, 15 Květen 2010No Comment
Lukáš Bauer jde do MTB letos naplno

Hned několik trumfů třímá v rukou Jiří Ženíšek, manažer cyklistického týmu Volvo Auto Hase. V modro-bílém dresu bude totiž kromě osvědčených tváří závodit dvojnásobný mistr republiky a vítěz etap na Giro d´Italia Jan Hruška a poněkud překvapivě také duo reprezentantů v běhu na lyžích Lukáše Bauera a Martina Jakše. Celý tým, tedy včetně obou medailistů ze zimních olympijských her ve Vancouveru, závodí opět v přilbách Catlike a s odpruženými vidlicemi Fox.

V současnosti je jedním z nejlepších běžců na lyžích světa. A přitom stačilo málo a byl z něj cyklista. „V juniorech jsem se rozhodoval, zda závodit na horských kolech nebo na lyžích. První lepší výsledky ale přišly na lyžích, a to rozhodlo,“ vysvětluje Lukáš Bauer. Na kolo ale nezanevřel a v rámci letní přípravy se vždy několikrát do sezóny vydal na některý ze závodů horských kol, ať už to byl maratón nebo cross-country.

Letošní sezóna však bude přece jen v něčem jiná. Lukáš Bauer i jeho kolega Martin Jakš se stali členy hvězdného sedmičlenného hlavního týmu příbramské stáje Volvo Auto Hase. Do závodů tedy bude poprvé nastupovat s profesionálním zázemím silného týmu. Jediné, čím se budou odlišovat, jsou jejich kola, neboť Bauera dlouhodobě podporuje značka Author. Přilbu Catlike a odpružené vidlice Fox od společnosti CykloŠvec, sponzora týmu Volvo Auto Hase, však budou používat stejně jako jejich ryze-cyklističtí kolegové Hruška s Fojtíkem.

„Těžiště mé sportovní činnosti samozřejmě zůstává v přípravě na zimu, budu se ale snažit dýchat těm nejlepším na záda,“ svěřil se prostřednictvím svého webu Lukáš Bauer. Jeho kolega z reprezentace Martin Jakš dříve moc závodů na kole nejel, ale příležitosti se chytil. „Myslím, že to může být přínos vůči zimě,“ věří lyžař.

V sezóně Bauer s Jakšem plánují 5-7 startů, první z nich již koncem května v Klatovech. Od července se však zase začnou připravovat na zimu.

Zdroj: www.cyklosvec.cz

Comments are closed.