Home » Aktuální téma, MTB, Týmy & závodníci, Závody

Rajchart obhájil vítězství v novoroční velké ceně Eko komíny s.r.o.

Submitted by on Sobota, 2 Leden 2016No Comment

18. ročník novoročního závodu z Rokycan na vrch Žďár měl rekordní účast 66 startujících. Trať dlouhá 4360 m s lehkým sněhovým popraškem dokonale prověřila výkonnost. Závod rozjel od startu specialista na horských kolech Jan Rajchart a spolu se závodníky Sparty dojeli pod hlavní stoupání k Oltářům. Tam se čtveřice na čele rozdělila a v cíli se radoval Jan Rajchart – ČS Accolade MTB ( Stupno) v čase 15.16 min. před Petrem Malánem AC SPARTA Praha ( Plzeň) -21s a osmnáctiletým Jakubem Křikavou AC Sparta Praha( Chotíkov) -45s. V kategorii běžců zvítězil Jan Hostička (Příbram) v čase 18.46 min před Janem Šnebergrem Falcon Rokycany -18s a Ondřejem Paurem Symbio Cannondale( Stupno) – 50s. Mezi ženami na kole zvítězila Jan Richterová Akademie BBM Plzeň a v běhu byla nejrychlejší Barbora Šturmová z Plzně. Metličkův rekord z roku 2008 překonán nebyl a vítězovi chybělo k rekordu 1.42 min.

6. Vít Martin Radyně Bike 17.58
7. Minařík Petr Falcom Rokycany 16.47