Home » Aktuální téma, MTB, Závody

Tomáš Slavík /RSP team/ vyhrál počtvrté sjezd v pražských Arkádách

Submitted by on Pondělí, 20 Leden 2014No Comment
Tomáš Slavík /RSP team/ vyhrál počtvrté sjezd v pražských Arkádách

Tomáš Slavík /RSP team/ dokázal již počtvrté v řade za sebou zvítězit na unikátním závodě ve sjezdu horských kol obchodním centrem v pražských Arkádách.

Na start se postavilo 30 nejrychlejších riderů z ČR i zahraničí, kteří si svými výkony v DH, 4X a nebo BMX zaslouží být součástí tohoto nadupaného seznamu. Zvučná jména jako Johannes Fischbach(nejlepší DH jezdec střední evropy) a nebo Felix Beckeman (Mistr Evropy ve 4X) opravdu potvrzovali kvalitu letošního obsazení závodu.

Oproti loňskému roku trať dostala pár kosmetických změn, kdy byla trochu delší a náročnější. Tomáš Slavík dokázal zvítězit ve všech třech závodních jízdách včetně finálové jizdy a zaslouženě si již po čtvrté odváží trofej pro nejrychlejšího jezdce!

„Na trati bylo jen pár menších změn, který dělali trať těžší a trochu delší. Trať mě bavila, povrch klasicky šíleně klouzal, eskalátory byly nabroušený jak břitva a spousta profíku na to doplatila. Zajímavé je, že každý rok přijíždí na závody opravdu kvalitní jezdci, ze kterých mám opravdu respekt, ale vždy každý rok se ve finále vyselektujeme já a Michal Prokop, kteří bojujeme o první místo.

Letos to bylo uplně stejné. Diváci to věděli a vždy když jsme nastoupili na start a jeli svoji jízdu tak obchodní centrum téměř explodovalo jaký byl hluk! Bylo to super! Podařilo se mi nakonec zvítězit ve všech jízdách, včetně té finálové a z vítězství jsem měl doopravdy velkou radost. První závod sezóny, první závod za Ghost bikes a první vítězství! Už teď se těším na další závod!“

GoPro z finálové jízdy https://www.youtube.com/watch?v=Qa5o9G3Y3cE

Arkády prověřily Slavíkovu výbornou formu, která se mu bude v následujících týdnech hodit. Za 14 dní totiž odlétá na první závody světové série v Urban DH do Jižní Ameriky, kde se historicky jako první český závodník zúčastní těchto šílených eventů.

Arkády Downmall 2014

1. Tomáš Slavík /RSP team/
2. Michal Prokop
3. Michael Měchura

4.Jakub Říha /GALAXY CYKLOŠVEC/

Comments are closed.