Home » Silniční cyklistika

Gracia-Orlová, světový pohár žen

Submitted by michalfrantik on Úterý, 4 Květen 2010No Comment

Etapový závod žen Gracia-Orlová je zařazen do seriálu Světového poháru žen v silniční cyklistice. Závod se konal od 29. dubna do 2. května na území Moravskoslezského kraje a v příhraniční oblasti Polska. Celkovou vítězkou se stala Marianne Vos, nejlepší z deseti českých závodnic na 38. místě Jarmila Machačová. I letos si závod připomněl již známé trasy etap, které i po létech jsou atraktivním lákadlem pro závodnice z celého světa – Lichnov, Štramberk, Orlová, i novější Czechowice – Dziedzice a Kuznia Raciborska. Kopce, roviny, etapy lehčí, těžší…

Největšími favoritkami byly především olympijská vítězka Nicole Cooke v barvách britského národního týmu, mistryně světa v cyklokrosu i silnici Marianne Vos, která na Gracii vyhrála v roce 2008, Ruska Alexandra Burčenkova či české naděje Martina Růžičková, Gabriela Slámová, Jarmila Machačová nebo Eva Kratochvílová.

Celkovou vítězkou se stala Marianne Vosová. Na druhém místě se umístila Annemie van Vleutenová, na třetím Nicole Cooková. Nejlepší českou závodnicí z deseti, které se postavily na start Gracia Orlová 2010, byla Jarmila Machačová na 38. místě.

Jarmila Machačová a Gabriela Slámová

Gabriela Slámová závodící za francouzský profesionální tým Vienna Futuroscope k závodu řekla: „Tento závod jsem jela podruhé a mám ho velice ráda. Domů jsem z Francie přijela hlavně kvůli škole. Proto jsem na Gracii odjela celkem unavená. Nakonec se mi v jedné etapě povedlo být na 24. místě, což není špatné… V pátek opět pojedu v rámci tréninku další etapový závod Závod Míru v Jevíčku, který je součástí Českého Poháru žen 2010 a zároveň mezinárodním pro kategorii kadetů. Potom mě čeká návrat do Francie a závody s týmem.“