Home » Foto, Týmy & závodníci, Za jízdy, Závody

East Bohemia Tour

Submitted by on Úterý, 12 Září 2017No Comment

Letošní poslední etapový závod zařazený do kalendáře UCI na domácí půdě. Do dvouetapového závodu nastoupil příbramský tým pouze v částečné sestavě. Někteří závodníci se připravují na poslední závody sezony. Peloton v rámci první etapy absolvoval jedenáct okruhů dlouhých 15,5 km v okolí Lázní Bělohrad. Už ve druhém kole se k úniku vydala dvojice závodníků – Turek Ahmet Orken a nor Philip Lindau. V průběhu závodu si vypracovali až čtyřminutový náskok. Tři okruhy před cílem došly tureckému cyklistovi síly a Lindau, ač se dlouho snažil odolávat pelotonu, neuspěl. Do závěrečného okruhu vjel balík pohromadě a veškeré pokusy o úniky byly neúspěšné. V závěrečném spurtu si nejlepší pozici vybojoval Krister Hagen (tým Coop). Nejlépe z příbramských si v technickém spurtu vedl Jan Stöhr na 11.místě. Druhá etapa dlouhá 171 km se startem a cílem v Opočně zavedla cyklisty do Orlických hor a připravila jim náročnější horský profil. Dlouho se vepředu držela sedmičlenná skupina cyklistů, z níž se později odpoutala dvojice Jiří Polnický (Elkov Author) a Jacek Morajko (Wibatech 7R Fuji). Ačkoliv si postupně vypracovala několikaminutový náskok na pronásledovatele, jejich únik byl zlikvidován. Do závěrečných pěti okruhů v okolí Opočna vyjel zredukovaný balík cyklistů pohromadě a veškeré pokusy o únik byly neúspěšné. Závěrečný spurt druhé etapy na náměstí v Opočně pro sebe uzurpoval Zielinski, který finišoval těsně před svým krajanem Sylwestrem Janiszewským (Wibatech 7R Fuji). Třetí pozici obsadil v druhé etapě Trond Hakon Trondsen (Sparebanken Sör). V závěru etapy měl technické problémy Róbert Malik (CK Příbram Fany Gastro), když mu soupeř ve stoupání vypletl zadní kolo. Ve spurtu si z příbrských nejlépe poradadil opět Jan Stöhr na 14.příčce a v celkovém pořadí mu patří místo 15. se ztrátou 17 vteřin na vítězného Zielinského (Domin sport). I přes doznívající virózu se z boje nevzdal Pavel Gruber a v poslední etapě mu stejně jako v celkovém pořadí mezi jezdci do 23 let patří 11. místo se ztrátou pouhých 7 vteřin na nejlepšího „třiadvacítkáře“. i malé časové rozestupy mluví za vše o vyrovnané konkureci závodníků v tomto závodě. Dále závod dokončil Pavel Stöhr na 42.místě a Róbert Malik na 51.místě.