Home » Aktuální téma, Foto, MTB, Týmy & závodníci, Závody

Galaxy Catlike Zručský maraton ukončil Galaxy sérii 2012

Submitted by on Pondělí, 8 Říjen 2012No Comment

V Kácově se v rámci Galaxy Catlike Zručského maratonu rozdělily poslední body do hodnocení Galaxy série 2012. Rozhodlo se tak tedy i o vítězích celkového pořadí.

Vyvrcholení letos osmidílné Galaxy série hostil opět Sporthotel Kácov ležící nedaleko stejnojmenného městyse známého i coby dějiště hudebního festivalu Sázavafest. Právě v jeho zvlněném okolí byl pořadateli závodu vytyčen okruh Galaxy Catlike Zručského maratonu, který byl vyhlášen jako mistrovství Galaxy série se zvýhodněným bodováním. Díky tomu bylo celkové pořadí seriálu do posledního okamžiku velkou neznámou, neboť právě na výsledcích finálového závodu velmi záleželo.
Areál Sporthotelu se do sobotního rána probouzel jen velmi pomalu. Ještě byl zahalen mlhou a už se do něj pomalu sjížděli příznivci horských kol z široka daleka. Mohli si vybrat, zda k účasti zvolí závod na 36 kilometrů a nebo pojedou dva okruhy a ujedou celkem 72 kilometrů. Tak či tak se jelo převážně po lesních a polních cestách, zhruba z jedné pětiny i po asfaltu. Trať vedoucí údolím čestínského potoka a okolo hřebene „Jordánu“ nabídla také pěkné výhledy na malebné údolí řeky Sázavy a na hrad Český Šternberk.

V půl jedenácté se po startu z areálu Sporthotelu vydali na trať účastníci delší trasy, na které tedy čekalo 72 kilometrů. Po zaváděcím okruhu okolo městyse Kácova, který vedl po asfaltu, začal krátce po nájezdu do terénu úřadovat Ivan Rybařík (Kofola Trek Team), který se role papírového favorita ujal zodpovědně a hned během úvodního stoupání si vytvořil náskok před pronásledovateli. Ten během dvou okruhů narostl náskok až na bezmála osm minut, které jistebnického rodáka dělily od druhého Jiřího Křivánka (Cyklo Point Hatě) a třetího Václava Holuba (Velosport Valenta Scott Team).
V kategorii žen zvítězila Michaela Procházková (Cyklotrenink.com), jejíž cílový čas se vešel pod tři hodiny. Druhé místo v absolutním pořadí mezi ženami připadlo tentokrát Káji Polívkové (Trek Salomon), která se kromě záludností trasy musela potýkat i s defektem. Třetí dojela Tereza Vaňková (MKV Sport). Závod na jediný okruh dlouhý 36 kilometrů vyhráli s přehledem Věra Nezvedová (Cyklo Team Mikulášek Znojmo) a Jakub Minka (MotoŠikule-Citizen). Po závodě byla také vyhlášena bohatá tombola s cenami od partnerů Galaxy série a vítěz hlavní ceny v tombole se mohl radovat ze závodního karbonového MTB rámu Galaxy Sírius Pro v hodnotě 17 990 Kč.