Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Grand Prix v Plzni vyhrál opět Jiří Nesveda

Submitted by cyklo on Čtvrtek, 23 Srpen 2012No Comment
Grand Prix v Plzni vyhrál opět Jiří Nesveda

Čtrnáctý díl GIANT LIGY – GP GRÜNSPORT se jel za velmi horkého počasí a velmi vysokého tempa. To se pak projevilo i na několika jezdcích, kteří se ke konci závodu dostali do pádu, závod pak musel být zkrácen.  Start v Plzni vyšperkoval úřadující mistr republiky Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) a vicemistr z cross country Milan Spěšný (S&H Superrior).  Úvod opět nejlépe vyšel Jiřímu Nesvedovi (AC Sparta Praha), který si tak během tří bodovaček připsal 15 b a držel si soupeře od těla. V průjezdech se dařilo Marku Mixovi (ASC Dukla Praha) a Janu Šimkovi (CK Příbram).

Velice dobře takticky jezdil mistr republiky Milan Kadlec, který se v Plzni předvedl opět v dobré kondici a v dresu úřadujícího mistra si dojel pro výborné druhé místo. V koncovkách se tentokrát nedařilo Martinu Boubalovi (VC Ratisbona) a musel se tak spokojit s pátým místem celkového hodnocení.

Z vítězství se tedy nakonec radoval Jiří Nesveda, který vyhrál podruhé v řadě a těší se na pokračování série v pátek v Březové u Sokolova a v neděli na Lipně, kde start již potvrdil i olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý.

Ženám kralovala Tereza Trefná (Alltraining.cz) juniorům vévodil Jiří Řehák (Johnson Controls AŠ MB) a kategorii Masters vyhrál František Raboň st. (CK Sport Blažek). Nejaktivnějším jezdcem závodu byl opět Tomáš Holub (AC Sparta Praha).

Jiří Nesveda v cíli: „Děkuju klukům z týmu, že mi to skvěle rozjížděli a můžu říct, že se cítím zase dobře.“

Milan Kadlec v cíli: „Velice těžký závodní týden zakončíme na dráze v Prostějově a jsme dobře připraveni.“

Marek Mixa v cíli: „Dneska to bylo těžké, ale v Plzni mě to baví a třetí místo je taky pěkné.“

GP GRÜNSPORT  22. srpna 2012

Čas vítěze: 1:00.10 h

1. místo         Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)                      27b

2. místo         Milan Kadlec (ASC Dukla Praha)                    16b

3. místo         Marek Mixa (ASC Dukla Praha)                       15b

4. místo         Jan Šimek (CK Příbram)                                     11b

5. místo         Martin Boubal (Veloclub Ratisbona)             10b

6. místo         Tomáš Medek (Madeta fitness/Spezialized)              8b

7. místo         Tomáš Holub (AC Sparta Praha)                      5b

8. místo         Václav Hlaváč (Cykloservex Duratec)           3b

9. místo         Samuel Krügel (VC Ratisbona)                                     3b

10. místo       Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha)           3b

POWERADE Cup Juniorů

1. místo         Jiří Řehák (Johnson Controls AŠ MB)             3b

2. místo         Radim Vogeltanz (Dukla Praha)                     2b

3. místo         Karel Pokorný (Johnson Controls AŠ MB)

KISS Proton prestige (soutěž aktivity)

1. místo         Tomáš Holub (AC Sparta Praha)                     9b

Sýkora sportswear CUP (ženy)

1. místo         Tereza Trefná (Altraining.cz)

2. místo         Božena Kučerová (Velosport Domažlice)

3. místo         Hana Kolářová (Author Team Stupno)

NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 40let)

1. místo         František Raboň st- (CK sport Blažek.cz)        1b

Kadeti

1. místo         Petr Mosinger (CK Příbram)                              10b

2. místo         Jiří Fanta (TJ KOVO PRAHA)                               9b

3. místo         Jakub Křikava (TJ ZČE Plzeň)                              7b

Kadetky

1. místo         Anna Drdová (CK Příbram)                              4b

Starší žáci

1. místo         Jan Eibish (TJ ZČE Plzeň)                                    17b

2. místo         Jan Šimek (CK Příbram)                                       9b

3. místo         Petr Kelemen (TJ ZČE Plzeň)                               1b

Foto Tereza Kotalová

Comments are closed.