Home » Aktuální téma, Cyklokros, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Cyklistická naděje Petr Mosinger

Submitted by on Úterý, 24 Leden 2012No Comment

Petr Mosinger s CK Windoor’s´s letos dominoval kategorii žáků, získal celkem tři tituly v různých disciplínách. Jeho snem je být jako Roman Kreuziger. Zatím k tomu má dobře našlápnuto. Mladý Petr Mosinger z Jinců v letošní sezoně posbíral tři mistrovské tituly v kategorii žáků a závodění ho podle jeho slov baví čím dál tím víc.

Letošní sezona pro tebe byla velmi úspěšná, co všechno jsi v ní dokázal vyhrát?
Letošní sezona byla hodně vydařená, když se ohlédneme za silniční sezonou, tak to bylo pár vítězství v Českém poháru korunované mistrovským závodem. Když se poohlédneme za dráhou, tak se v Českém poháru nejvíce dařilo v bodovacích závodech, kde bylo několik vítězství, rovněž také na olympiádě dětí a mládeže, velkým úspěchem bylo prosincové omnium v Praze Motole, kde jsem získal další titul. Teď nám zbývá ta cyklokrosová, která byla rovněž velmi úspěšná, v seriálu Toi-toi jsem posbíral pět vítězství a zároveň celkové prvenství v seriálu završeno mistrovským titulem .

Obrázek 2 k článku Cyklistická naděje Mosinger: Doma máme 15 kol a ročně najezdím 10 tisíc kilometrů (ROZHOVOR)

Jak těžké je skloubit dohromady sport na vrcholové úrovni a školu?
Někdy to bývá dost obtížné, ale protože mi v jinecké základní škole vycházejí vstříc, tak se to dá nějak skloubit.

Od kdy se věnuješ cyklistice? Pamatuješ na svoje začátky?
S kolem jsem začínal v útlém věku kolem pěti let, ale závodně se věnuji cyklistice od deseti let. Závodní začátky přišly s horským kolem a od té doby mě to pohltilo a šlo dále.

Trénuje tě tvůj otec, takže se dá určitě říct, že jste cyklistická rodina. Kolik máte doma jízdních kol?
Samozřejmě že jsme cyklistická rodina. A kol je u nás také hodně, abych pravdu řekl, ani přesně nevím, ale bude to něco kolem 15 bicyklů.

Co je na tréninku nejtěžší a kolik kilometrů tak ročně najezdíš?
To když se člověku někdy nechce a přesto si musí odtrénovat své kilometry. Zatím ročně najedu kolem 10.000 kilometrů.

Čeho bys chtěl v cyklistice dosáhnout?
Cíle si člověk musí dávat ty nejvyšší, jelikož mám vzor v Romanu Kreuzigerovi, tak bych si rád zajel alespoň jednu ze tří korun – Giro, Tour nebo Vueltu .