Home » Aktuální téma, MTB, Týmy & závodníci, Závody

Vyhodnocení sezóny 2011 Galaxy Teamu Hranice

Submitted by on Sobota, 19 Listopad 2011No Comment

Cyklistický oddíl pod hlavičkou občanského sdružení HB MTB Team vystupoval stejně jako v předchozím roce i v sezóně 2011 pod názvem „Galaxy Team Hranice“.  Hlavní cíle závodníků oddílu byly podobné jako v předchozích letech: prosazovat se na regionální úrovni, sbírat výsledky ve velkých závodech po celé České republice a zaměřit se na vybrané zahraniční akce.

V oddílu se aktivně angažuje celkem devět závodníků: Vít Pavlík, Miroslav Grammer, Veronika Kutňáková, František Haitl, Martin Sigmund, Dušan Pargač, Bronislav Ivan, Tomáš Gladiš (Roman Kašpar na snímku chybí)

V průběhu sezóny 2011, která trvala od půlky dubna do začátku října, absolvovali závodníci hranického klubu přes tři desítky závodů. V těch posbírali celkem čtrnáct medailí a navíc si připsali cenné úspěchy v celkovém hodnocení seriálu závodů horských kol pro veřejnost Galaxy série 2011 – Veronika Kutňáková zde obsadila třetí místo mezi ženami, Tomáš Gladiš vyhrál prestižní kategorii mužů do 29 let.

Přehled výsledků

1. místo Fox Galaxy Prachatice (Tomáš Gladiš)
1. místo AVG Náměšťský maraton (Tomáš Gladiš)
1. místo Xterra Challenge (Veronika Kutňáková)
2. místo Petyša Tour (Tomáš Gladiš)
3. místo Galaxy Tálín (Veronika Kutňáková)
3. místo RWE Okolohradce (Tomáš Gladiš)
3. místo Súľovské skaly, SK (František Haitl)
3. místo Rožnovský krpál (Martin Sigmund)
3. místo Pálavský krpál (Veronika Kutňáková)
3. místo Horal Tour (František Haitl)
3. místo Force Rusavská 50 (Tomáš Gladiš)
3. místo Soběslavský maraton (Tomáš Gladiš)
3. místo Zručský maraton (Tomáš Gladiš)
3. místo Dubnický maratón (Roman Kašpar)

V širokém okolí města Hranice je Galaxy Team Hranice patrně nejúspěšnějším amatérským klubem v závodech horských kol a také jediný, který s podobnou tradicí a pravidelností cíleně tyto akce objíždí. V regionu patří Galaxy Team Hranice k již známým cyklistickým celkům, který je navíc vidět i v prestižních závodech Českého poháru, iVelo série a jiných velkých MTB maratónech po celé republice.

K úspěchům z předchozích let přidali letos hraničtí bikeři i další, a to i v zahraničí: František Haitl obsadil třetí místo v mezinárodním etapovém závodě Horal Tour, Tomáš Gladiš byl osmý v polském etapovém závodě „Beskidy MTB Trophy“ a oba jmenovaní se výborně předvedli v největším a nejtěžším závodu v Itálii – Südtirol Dolomiti Superbike, kde obsadili sedmé a osmé místo v kategorii amatérů.