Home » Aktuální téma, MTB, Týmy & závodníci, Závody

EXTREME CHALLENGE 2011

Submitted by on Pondělí, 10 Říjen 2011No Comment

Konečná bilance: 23 týmů na startu, 22 v cíli; 7 sólistů na startu, 6 v cíli. Celý závod skoro nepřetržitě pršelo, na hoře Svatobor kroupy a sníh, nikdo se nezranil, vypili jsme 14 litrů jégra a více, mejdan končil v šest ráno; Michal Krysta obhájil v ktaegorii NaEx, Bandur 3 vyhrál týmy… Letos to byl opravdu EXTREME CHALLENGE…

Délka tratí závodu byla 6 km běh do vrchu, 2 km let na paraglideru, 21 km na kole a 3 km na kajaku včetně dvou skoků z rampy a jednoho brankoviště. Kvůli nepřízni počasí byla zrušená disciplína paragliding a tak se trať letu musela dobíhat.

Závod vyhrál Michal Krysta s časem 2:10 hod., David Kovář /Galaxy CykloŠvec/ obsadil třetí místo s časem 2:40.

• Převýšení: 346 m

Paragliding – Kvůli nepřízni počasí byla zrušená disciplína paragliding a tak se trať letu musela dobíhat.
• Start: Svatobor
• Cíl: na přistávací ploše na oficiální přistávací ploše
• Délka trasy: 1,8 km
• Převýšení: 335 m
• V případě letového počasí (rozhodne organizátor hodinu před startem závodu) musí všichni paraglidisté odstartovat. V případě neletového počasí (rozhodne organizátor hodinu před startem závodu) je možné trasu seběhnout a to kýmkoliv z týmu.

• Start: Páteček
• Cíl: Na Fufernách (přeplavání řeky na start, 2x rampa, 2x brankoviště)
• Délka trasy: 2,8 km WWI

Web závodu: zde

V závodě byly dost extrémní podmínky (déšť a sníh) a osvedčili se mi pláště Kenda Kadre a termoprádlo Progress.