Home » Aktuální téma, MTB, Závody

Jaroslav Kulhavý vyhrál finále Světového poháru ve Val di Sole, Kateřina Nash dojela sedmá

Submitted by on Neděle, 21 Srpen 2011No Comment

Po vítězství v předposledním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě dokázal český závodník Jaroslav Kulhavý, že je opravdu jedničkou na světě , když vyhrál i poslední finálový závod v italském Val di Sole.  O vítězství bojoval s loňským vítězem Světového poháru Švýcarem Nino Schurterem až do posledních metrů. Ve spurtu český jezdec vyhrál a oba se vysílením v cíli skáceli na zem.

V prvním závodě Světového poháru v jihoafrickém Pietermaritzburgu dojel český jezdec třetí a ve třetím závodě v Offenburgu, kde tradičně zvítězil olympijský vítěz Julien Absalon,  Kulhavý dojel druhý, ale vyhrál pak všechny zbývající závody a s velkým náskokem v celkovém pořadí zvítězil.

Výsledky Světového poháru v cross country Val di Sole 2011:
1. Jaroslav Kulhavý (ČR) 1:25:08, 2. Schurter stejný čas, 3. Vogel (oba Švýc.) +1:21, 4. Absalon (Fr.) +2:05, 5. L. Flückiger (Švýc.) +2:37, 6. Tempier (Fr.) +2:45, 29. Ulman +6:43, 50. Škarnitzl +8:53, 55. Spěšný +9:36, 82. Novák -1 kolo, 95. Friedl (všichni ČR) -2 kola.

Konečné pořadí Světového poháru:  1. Kulhavý 1610 b., 2. Schurter 1270, 3. Absalon 960, 4. Hermida (Šp.) 813, 5. Marotte (Fr.) 810, 6. Stander (JAR) 768, …29. Škarnitzl 267, 32. Ulman 252, 43. Friedl 173, 60. Novák 90, 65. Spěšný 67, 68. Hynek 58, 79. Eberl (všichni ČR) 38.

Mezi ženami vyhrála Kanaďanka Catherine Pendrel a z českých závodnic dojela nejlépe Kateřina Nash na 7. místě.

1. Catherine Pendrel (CAN, Luna Pro) 1:25:07 hod., 2. Wloszczowska (POL, CCC Polkowice) +0:29 min., 3. Dahle Flesja (NOR, Multivan Merida) +0:42, 4. Bresset (FRA, BH Suntour), +1:15, 5. Lechner (ITA, Colnago Farbe Südtirol) +1:51, 6. Davison (USA, Specialized Factory) +2:14, 7. Kateřina Nash (Luna Pro) +2:29 , 27. Tereza Huříková (Centrail Haibike) +8:37, 45. Pavla Havlíková (ABP Cycling) +14:22