Home » Aktuální téma, Foto, Týmy & závodníci

Jan Bronczek a Luboš Mošnička /GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS/ absolvovali první závody

Submitted by on Pátek, 11 Květen 2018One Comment
Jan Bronczek a Luboš  Mošnička /GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS/ absolvovali první závody

Prvním z nich byl Enduro – Trutnov Trails 2018, který organizoval Přemek Tajchman. Na jezdce čekalo 5 rychlostních zkoušek (tzv. RZ). První z nich prověřila jezdcovu fyzickou připravenost, druha a čtvrtá byla za odměnu, mimo úzkého viaduktu pod železniční tratí, který spíše prověřil jezdcovi řídítka. Třetí RZ již byla techničtější a pata byla třešnička na dortu. Ta již měla technické úseky, které mnozí jezdci raději seběhli. Honza měl jet pouze 3 RZ, Luboš jel všech 5 RZ. Výsledkem je 59 místo Luboš, Honza se umístil na jedné z RZ par desetin vteřiny za prvním jezdcem z jeho kategorie, ale na další spadl a se zraněnou rukou nedojel, Pokud vlastníte enduro/trail bike tak tuto lokalitu vřele doporučujeme. Pokud ještě kolo nevlastníte tak doporučujeme  Stevens Whaku. Další závod se přesunul na Lipno s názvem Blinduro 2018, Blinduro znamená „na oči“ (bez možnosti tréninku na trati) první den obsahoval 4 RZ a z toho jednu noční RZ s umělým osvětlením. Každopádně na podobné srandy doporučujeme pořádné světlo, například toto: http://www.cyklosvec.cz/svetlo-m-wave-ultra-4500-predni-ean12913.php  Na první závodní den bylo mimo jinak perfektně připravených RZ (vhodné pro každého) i počasí, které nadělilo závodníkům deštivé počasí – na Lipně totiž každý rok na tyto závody prší a ne jinak tomu bylo letos. Mimochodem pršelo jen na Lipně, celá republika byla zalitá sluncem. Závody připravoval Michal Prokop a Zdeněk Pól, jako zkušení organizátoři dostali na závody 500 závodníků, což se zdá jako ohromné číslo, nicméně příprava byla tak perfektní, že člověk nikde nestál a prostě závodil. Michal se Zdeňkem připravili celkově 7 RZ a z pohledu našich závodníků se začalo závodit až druhý den, kdy na závodníky čekaly už trošku techničtější RZ s kameny a občasnými přírodními překážky. Výsledkově: Jan Bronczek 3.místo v muži expert bez rozdílu věku, kdy se mu velmi povedla první RZ, kterou vyhrál ve své kategorii a zařadil se tak blízko k elitní desítce v celkovém pořadí. Luboš Mošnička byl 56. v Elitě 30-39let.