Home » Aktuální téma, Foto, Týmy & závodníci, Závody

Sekanina druhý na etapovém závodě RBB Tour

Submitted by on Pondělí, 19 Červen 2017No Comment

Adam Sekanina z Favoritu Brno se blýskl výborným druhým místem v novém etapovém závodě RBB Tour na jihu Čech. Vítězství vybojoval Dominik Neuman (Topforex Lapierre). Závod se konal od pátku do neděle a startovali jsme tam ve složení: Sekanina, Kunt, Urbášek, Zechmeister, Drdek a Cihlář. V pátek byla na programu časovka jednotlivců na 13 km, kterou vyhrál Okrouhlický. Jak si vedli naši? Nejlepší byl na 6. místě Kunt, 7. skončil Sekanina a 8. Urbášek. „Lukáš Kunt zajel velmi dobře, stejně tak Urbášek. Maličko víc jsem čekal u Adama Sekaniny,“ řekl trenér František Trkal. Sekanina si vše vynahradil druhý den, kdy se jela 163 km dlouhá etapa ve zvlněném terénu. „Hned v prvním okruhu odjela osmičlenná skupina, v níž jsme měli právě Adama. Vzorně spolupracovali a šest lidí z této skupiny spolu přijelo do cíle. Adam není spurtér, tak skončil šestý, ale i tak se posunul na výborné druhé místo průběžného pořadí,“ popsal trenér etapu, kterou vyhrál jeho bývalý svěřenec Neuman. Dvanácté místo obsadil nakonec Kunt. V neděli byla na programu etapa dlouhá 153 km. „Topforex měl lídra i třetího průběžné klasifikace, takže to kontrolovali, protože v závodě měli nejsilnější tým ze všech. Pořadím už to nijak nezamíchalo,“ řekl František Trkal. Z Favoritu byl v etapě nejlepší 7. Kunt, následovali 14. Sekanina a 17. Urbášek. V konečném pořadí skončil z našich kluků nejlépe Sekanina 2., Kunt 10. a Urbášek 11. „Druhé místo v celkovém pořadí je velmi dobrý výsledek. Z celkového pohledu jsem s výkony týmu spokojen,“ komentoval vystoupení svých svěřenců trenér. Už ve čtvrtek odjíždí část týmu na Slovensko, kde bude v pátek startovat v časovce na společném mistrovství republiky. V dresu Favoritu pojedou časovku Sekanina, Kunt a Urbášek.