Home » Aktuální téma, Foto, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Závodní víkend v Kyjově-Český pohár mládeže i mužů a nedělní kritérium

Submitted by on Pondělí, 17 Duben 2017No Comment

Na startu závodu mužů nechyběly všechny silné české týmy a také spousta zahraničních celků. Hned v prvním okruhu se začalo nastupovat a nejaktivnější byly dva nejlepší české týmy Elkov Author a Topforex – Lapierre. Dvěma zástupcům právě těchto týmů se podařilo odjet v druhém okruhu. Josef Černý (Elkov Author) a Michal Malík (Topforex – Lapierre) vzorně spolupracovali a rychle získali dobrý náskok před pelotonem. Většinu závodu se jelo v poklidu, v pelotonu se dlouho drželo hodně jezdců. Až později se na čele pelotonu seřadili polští závodníci týmu Domin Sport a začali stahovat náskok první dvojice. Ještě dva okruhy před cílem měli Černý s Malíkem minutu náskoku na peloton. Ale poté peloton zrychlil, roztrhal se na spoustu skupin a dojel oba uprchlíky. V posledním kole zůstala na čele skupina 30 závodníků, která se o vítězství poprala v závěrečném spurtu, který vyhrál Kaňkovský (Elkov Author). Příbramští si vedli oproti prvnímu závodu ČP lépe a v první skupině měli zastoupení čtyř závodníků. Nejlépe dojel 6. Boubal následovaný 8. Janem Stöhrem, 14. Hebíkem a 26. Malikem. V další skupině dojel 33. Gruber (11. v kategoriii U23) a 64. Pavel Stöhr. V celkovém pořadí ČP vedou jezdci Elkov Author a to 1. Kaňkovský (120b), 2. Hačecký(65b) a 3. Polnický(46b). Na 4. místě je příbramský Boubal(41b) , Jan Stöhr 7. (37b), Hebík 12. (26b) a Malik 22. (6b). Mezi týmy držíme stále průběžné 3. místo za týmy Elkov Author a Topforex Lapiere. V kategorii juniorů startoval Matouš Měšťan ve žlutém trikotu vedoucího závodníka a v hromadném spurtu celého pelotonu obsadil Vojta Sedláček 3.místo. V neděli bylo na programu kritérium ulicemi Kyjova. V mladších žácích obsadil Vavroušek 7.místo a Kuba místo 8. Ve starších žácích dojel Vondráček na 14. místě, v kadetech po vítězství Vacka dojel Bouček 9. Mezi juniory obsadil Sedláček 3.místo a Měšťan místo 4.. Karel Kuba k tomuto výsledku velmi dopomohl a dojel 25. Na start mužů se postavilo 74 závodníků. Vítězem se stal Hačecký (Elkov Author). Příbramští se drželi celý závod v první skupině ale i to stačilo dnes pouze na 11. místo Boubala, 15.místo J. Stöhra, 17. místo Grubera, 18.místo Hebíka,  25. místo Malika a 29.místo P. Stöhra.