Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Wolfovo 4. místo v Soběslavském kritériu

Submitted by on Středa, 13 Duben 2011No Comment

Druhý dubnový víkend byl cyklisticky hodně náročný a přinesl opět úspěchy cyklistům a cyklistkám v tradičních červeno-bílo-černých dresech příbramského CK Windoor´s. Nejdříve se závodilo v Soběslavi a potom v neděli ve Zbraslavi a v rakouském Welsu.

Úvod kritéria v Soběslavi za hodně nepříjemného nárazového větru obstarala mládež a nová star příbramské cyklistiky – žákyně Anička Drdová – si připsala na své konto druhé letošní vítězství. Velmi dobře jel i Petr Mosinger, který skončil v Top10, když byl klasifikován jako 7.

Potom ale začal hlavní závod mužů, kde se sešla kompletní česká špička. Silné profesionální týmy Dukly Praha, Sparty a také skoro domácího Nutrixionu rozjížděly své „vlaky“ svým rychlíkům Kaňkovskému, Okrouhlickému či J. Šimkovi. Pravda, přibližně v polovině hodně těžkého a rychlého závodu otestoval své soupeře nenápadným únikem příbramský kapitán Jan Wolf, a získal do své bodovací tabulky první bodíky. Ovšem samotný závěr kritéria, tedy závěrečných 9 kol bylo úplně pod jeho taktovkou. Vyprovokoval únik do kterého se stačili zapojit pouze bratři Hačečtí z Dukly Praha a tato trojice už nedala nikomu až do samotného konce šanci. Poslední spurt patřil cyklistovi CK Windor´s Příbram Honzovi Wolfovi a bylo z toho výborné čtvrté místo za trojicí v sestavě Martin a Vojtěch Hačečtí a Okrouhlický ze Sparty. Až páté místo na stupních – tedy za našim Wolfem – patřilo největšímu favoritu, ex-mistru světa Aloisi Kaňkovskému.

Neděle pak patřila mládeži na okruhu ve Zbraslavi u Velké Bíteše, kde se jel další závod Českého poháru mládeže. Hattrick si zde připsala Anička Drdová, která po Pičíně a Soběslavi vyhrála i ve Zbraslavi. Skvěle ji sekundoval Petr Mosinger, který skončil na výborném druhém místě. V kadetech dojel Nikolas Pietrula 19. a Patrik Widner jen o jedno místo za ním. V juniorech byl Michal Večeřa dlouho ve vedoucí skupině, nakonec projel cílem jako 13.

Obrázek 2 k článku Wolfovo gala představení v Soběslavi Obrázek 3 k článku Wolfovo gala představení v Soběslavi Obrázek 4 k článku Wolfovo gala představení v Soběslavi Obrázek 5 k článku Wolfovo gala představení v Soběslavi Obrázek 6 k článku Wolfovo gala představení v Soběslavi

Skvělá konkurence se sešla na jubilejním 50. ročníku „Kirschblütenrennn“ v hornorakouském Welsu. Na 207 cyklistů z 10 zemí při překrásném počasí a opravdu skvělé divácké kulisy čekalo celkem 171 km v kopcovitém terénu. Samotný závod byl prošpikován řadou rychlostních a vrchařských prémií, takže se opravdu závodilo. Navíc vypsaná prémie 1 000 Euro od starosty města Welsu a od hlavního sponzora, tedy „cukráře“ pana Resche, pokud vyhraje domácí cyklista v zeleno-bílých barvách týmu Gourmelfeinu, dala závodu skvělý náboj. Ve vedoucí skupině nakonec nezůstal z domácích nikdo a tak byla tato skupina v závěrečném okruhu dojeta a spurtovalo se v celém balíku, který měl 123 závodníků. V tomto hlavním poli dojeli i naši, tedy Jan Wolf, Jirka Skalický a těsně za balíkem Adam Šimek. Chyběl pouze Marek Zaoral, který udělal taktickou chybu, ovšem právě on se v sobotu v Soběslavi – i když s prasklým sedlem – zasloužil svým podílem o skvělé umístění Wolfa. Jubilejní „Kirschblütenrennen“ vyhrál Slovinec Dejan Bajt z Perutniny Ptuj před Němcem Florianem Bisingerem a Maďarem Peterem Kusztorem. Z početné plejády Čechů skončil loňský vítěz Milan Kadlec jako 8., Petr Lechner 9., Adam Homolka 10. a Alois Kaňkovský 11.

Výsledky ze všech tří víkendových závodů najdete zde.