Home » Aktuální téma, MTB, Týmy & závodníci, Závody

Jan Rajchart vytvořil nový rekord trati při novoročním závodu o velkou cenu Eko komíny s.r.o. a odnesl si prémii 10 000 Kč

Submitted by on Úterý, 3 Leden 2017No Comment

19. ročník se zapíše do historie závodu rekordním časem 13min. 17 sekund. Traťový rekord na trase dlouhé 4360 m vedené z Rokycan na vrch ŽŽďár nově ustanovil Jan Rajchart z týmu České Spořitelny Accolade, když překonal 9 let starý čas Václava Metličky z roku 2008 o 17 sekund. K překonání trati Jan Rajchart použžil tentokrát cyklokrosové kolo a ideální povětrnostní podmínky přispěly k novému rekordu. Na startu bylo tentokrát 70 startujících cyklistů a b쾞ců. Na čele závodu se vytvořila v průběhu úvodního kilometru čtyřčlenná skupina v čele s pozdějším vítězem Janem Rajchartem a cyklokrosařem Danem Lukešem a bikery Martinem Vítem a Josefem Hořejším. Skupina se rozdělila pod hlavním stoupáním k Oltářům, kdy oba cyklokrosaři nasadili kola na ramena a utekli soupeřům. V kategorii b쾞ců zvítězil Jiří Valeš také v historicky nejlepším čase 17:44 min před Janem Šnebergrem a Petrem Minaříkem. Mezi žženami na kole zvítězila Jana Konopová a v běhu byla nejrychlejší Lucie Klimešová. Závod byl nově vypsán i pro žžákovskou kategorii. Kategorii žžáků vyhrál Vladimír Kroc z AC SPARTA PRAHA junior a v žžákyních byla nejrychlejší Simona Spěšná z MS Bike Academy Plzeň.

2. Šneberger Jan Falcon Rokycany 18.45
3. Minařík Petr Rokycany 19.02