Home » Aktuální téma, MTB, Silniční cyklistika, Závody

Tour de Brdy – 7. závěrečný závod Galaxy série 2015 vyhrál Tomáš Kalojíros

Submitted by on Pondělí, 5 Říjen 2015No Comment

Společný poslední závod sezóny pro bikery i silničáře Tour de Brdy se jel již podeváté a letos jako 7. závěrečný závod Galaxy série. Na hlavní trať dlouhou 67 km se postavilo 180 účastníků. Celkem ve všech kategoriích startovalo 350 účastníků od nejmenších dětí až po veterány. Startérem závodu byl dlouholetý mechanik české reprezentace František Babický. Od startu hlavního závodu nastoupil Jan Ryba (AC SPARTA PRAHA) a získal na 15 km již 1 minutu náskoku. Ve stoupání na Hejlák začal Tomáš Kalojíros útočit a na čele se vytvořila 3 členná stíhací skupina. V dalším stoupání do Obecnice byl dojet Jan Ryba jen Tomášem Kalojírosem a Vojtěchem Jonášem. Skupina se znovu rozdělila a na čele zůstal osamocený Tomáš Kalojíros a se ztrátou 1 minuty osmičlenná skupina. Náskok se 12 km před cílem po šotolinovém sjezdu a ve stoupání na Kolvín snížil na pouhých 20 sekund, ale Tomáš Kalojíros uhájil náskok až do vítězného cíle. Za vítězem dojela trojice závodníků Sparty Petr Fiala, Vojtěch Jonáš a junior Miroslav Svatek se ztrátou 1.min 12s.

Na kratší trati 30 km vyhrál Jaroslav Šitner /GS cyklo team Jistebnice/ před Robinem Hyšplerem /GALAXY CYKLOŠVEC/ a Lubošem Karníkem /PINKTEAM/. Mezi ženami zvítězila Kateřina Charvátová /AC Sparta Praha cycling B/