Home » Aktuální téma, Cyklokros, Týmy & závodníci, Závody

10. ročník Velké ceny města Kolína v cyklokrosu

Submitted by on Sobota, 13 Prosinec 2014No Comment

V sobotu 6. prosince jsme na trati v Kolíně Borkách pořádali jubilejní desátý ročník Velké ceny města Kolína v cyklokrosu. Závod byl jako již tradičně zařazen do seriálu TOI TOI CUP a zároveň mu byl v kalendáři UCI přidělen statut mezinárodního závodu kategorie C2. Tato skutečnost přilákla na start nejen českou cyklokrosovou špičku, ale také závodníky ze Slovenska, Polska, Rakouska a Německa…

REMERX-MERIDA TEAM KOLÍN měl svá želízka v ohni napříč všemi kategoriemi. Pomyslné cenné kovy se však podařilo vybojovat „pouze“ třetímu ze závodu kadetů Šimonovi Vaníčkovi a druhému v závodě elity Tomášovi Paprstkovi. Další tři závodníci – junior Jaroslav Vojíř, žena Vendula Kuntová a žák Tomáš Dudek, skončili jen těsně pod stupni vítězů a z Kolína jim patří nepopulární „brambory“. I když trochu štěstíčka chybělo, předvedené výkony všech našich závodníků lze hodnotit velmi pozitivně a to zejména s výhledem k vrcholu cyklokrosové sezony, kterým je pro mládežníky a ženy MČR, které se koná již tuto sobotu v Milovicích…

Kolínský závod se vydadřil nejen po sportovní stránce, ale také z pořadatelského hlediska. Opět jsme připravili akci na té nejvyšší úrovni a kladně byly hodnoceny také změny provedené na trati. Ty vedly s tomu, že bylo možno zavést zdvojené depo a okruh se také stal přehlednějším pro diváky. Věříme, že i díky těmto novinkám bude vyhověno naší žádosti a bude nám přiděleno pořadatelství mistrovství ČR mužů pro sezonu 2015/2016, o které jsme požádali.