Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Týmy & závodníci, Závody

Tomáš Okrouhlický 2. místo Rund um Rathaus a 9. místo na 100. ročníku Rund um Elm

Submitted by on Sobota, 12 Červenec 2014No Comment

Večerní závod Rund um Rathaus na 70 km se startem ve 21.hodin v Braunschweigu se definitivně rozhodl 12 okruhů před cílem, kdy odjela trojice závodníků s Tomášem Okrouhlickým( AC SPARTA PRAHA) a získali na hlavní peloton 1 okruh náskoku. Ve finále Tomáš Okrouhlický podlehl přesile dvou závodníků z Cyclingteam Jo piels a dojel na druhém místě. Tomáš Holub spurtoval na 5.místě ve skupině pronásledovatelů.

Jubilejní klasika se konala 6.7. v Braunschweigu. Rund um Elm byl 100. ročníkem a jedná se o náročný závod na 140 km s převýšením 2000 m. Z Braunschweiguu se jede 40 km na horský okruh, který se jede 7krát a dokonale prověří všechny závodníky. Tentokrát si vytvořila šestice závodníků s našim Tomášem Okrouhlickým a Jiřím Nesvedou náskok 2 minuty již před nájezdem na okruhy. Po prvních okruzích se z pelotonu oddělila 10tičlenná skupina, která dojela uprchlíky, aby se záhy opět rozdělila. Do cíle přijela samostatně trojice cyklistů z Cyclingteam Jo Piels z Holandska. V hlavní skupině dojel Tomáš Okrouhlický na 9. místě a Jan Stöhr na 12. místě.

33. ročník Rund um Rathaus Braunschweig 70 okruhů – 70 km 5.7.2014

1 Brusselman Twan Cyclingteam Jo piels Holandsko 1:36:40
2 Okrouhlicky Tomas AC SPARTA PRAHA -4s 3.Lammerting Maurits Cyclingteam Jo piels Holandsko -4s

4.Bouwen Koen Cyclingteam Jo piels Holandsko -26s 5. Holub Tomas AC SPARTA PRAHA -30s 13. Medek Tomas AC SPARTA PRAHA – 1:10