Home » Aktuální téma, MTB, Závody

Mistrovství světa ve fourcrossu v rakouském Leogangu 2.Měchura, 4.Slavík, 7.Maroši, 13.Říha

Submitted by on Neděle, 22 Září 2013No Comment

Podruhé za sebou vybojoval Michael Měchura na mistrovství světa ve fourcrossu stříbrnou medaili. Po zisku cenného kovu před rokem zopakoval stupně vítězů v rakouském Leogangu když nestačil pouze na pětatřicetiletého Joosta Wichmana z Nizozemí, který zlato vybojoval poprvé v kariéře.

Mistr světa z roku 2010 a bronzový medailista z minulého šampionátu Tomáš Slavík byl čtvrtý, nejlepší česká žena Romana Labounková obsadila páté místo. Měchurovi se v rakouském zimní středisku daří. Před týdnem tam vyhrál závod série ProTour a v kvalifikaci byl nejrychlejší. Bezpečně kraloval i dnes ve vyřazovacích jízdách, ale stejně jako před rokem měl ve finálové jízdě kolizi se Slavíkem, když bojovali o vedení. Musel zpomalit a dostal se před něj Wichman, Slavík skončil opět čtvrtý, když před ním dojel ještě Francouz Quentin Derbier.

Písecký Jakub Říha /GALAXY CYKLOŠVEC/ vypadl ve čtvrtfinále, kde se ve vzduchu potkal s Beaumontem.