Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Závody

Czech mix team absolvoval třídenní etapový závod v Polsku

Submitted by on Úterý, 20 Srpen 2013No Comment

Nejlepší naší závodnicí se stala Tereza Trefná, která získala dvě pódiová umístění. Ostatní naše závodnice předvedly velmi pěkné výkony, ve výsledkové listině se neztratily a velmi dobře tak reprezentovaly Českou republiku.

Do závodu nastoupilo 65 závodnic s mezinárodní účastí.

První etapou bylo čtvrteční noční kritérium v ulicích města za velké podpory diváků, které se jelo jako hladký závod. V hlavním poli zůstaly pouze favoritky a Naše závodnice Tereza Trefná vybojovala v hromadném dojezdu 2. místo za olympijskou závodnicí Brzeznou Bentkowskou. Velmi dobře pozičně jely další závodnice Soňa Vlachová a Jeanette Gerrie.

Web výsledky:

Další den na český tým čekaly dvě etapy.

Dopolední etapa byla poměrně krátká: časovka na 3,6 km do vrchu.

Zde potvrdila své vrchařské kvality Denise Bartošové, která dojela na 15. místě a nejlépe tak z českých závodnic.

29. TREFNÁ Tereza CZECH MIX TEAM

Na odpoledním Memoriálu ,,Janusza Wilczewskiego“ čekala závodnice těžká kopcovitá etapa, plná vrchařských prémií, která měla prověřit výkonnost všech.

Již od samého startu se závodilo aktivně s mnoha úniky, kde se snažila i naše Denisa Bartošová být vždy v úniku po vrchařské prémii, ale skupinka uprchlíků neměla zájem spolupracovat, a tak byla vždy dojeta pelotonem a do cíle dojelo velmi prořídlé startovní pole a o vítězi opět rozhodl až závěrečný spurt do kopce. Nejvíce sil z našeho týmu měla Tereza Trefná, která obsadila 8. místo. Výsledkem v kopcovité etapě se i blýskla Denisa Bartošová a Nikola Hlubinková.

Smůlu měla týmová kolegyně Soňa Vlachová, která měla technické problémy.

Výsledky 3.etapa (závodů jednotlivců):

2. MIELNIK Natalia LKS ATOM BOXMET DZIERŻONI

3. NIEWIADOMÁ Katarzyna TKK PACIFIC TORUŃ

8. TREFNÁ Tereza CZECH MIX TEAM

20. BARTOŠOVÁ Denisa CZECH MIX TEAM

26. HLUBINKOVÁ Nikola CZECH MIX TEAM

V poslední závěrečné rovinaté etapě na 90km celkem v 5 okruzích se jelo aktivně již od startu, kdy se snažily závodnice vyprovokovat únik, který se nakonec zdařil a 2 kola tak musel peloton sjíždět skupinku 3 uprchlíků.

Velmi dobře si vedly závodnice z Czech Mix Teamu (zejm. Božena Kučerová, Tereza Trefná a Soňa Vlachová), které se snažily únik dojet. Tempo nebylo však dostačující a iniciativu převzaly domácí závodnice ze silných týmů a únik byl zlikvidován. V závěru potvrdila výborné sprinterské kvality Tereza Trefná, která vybojovala skvělé druhé místo. Ostatní naše závodnice dojely v hlavním poli.

Bohuzel ze zavodu musela odstoupit nejlepe postavena ceska v celkovem poradi Denisa Bartosova, kterou postihla strevni chripka. (sni odstoupili pro stejny problem i nektere domaci Polske zavodnice i zavodnice ze Svycarske Bigly)