Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Závody

Výborné vystoupení na Vysočině

Submitted by on Pondělí, 5 Srpen 2013No Comment

Cyklisté Favoritu Brno zanechali velmi dobrý dojem na mezinárodním etapovém závodě Vysočina v Okolí Žďáru nad Sázavou. Daniel Turek obsadil jako nejlepší z našich deváté místo.

Startovali jsme v kompletní sestavě: Turek, Ehrenberger, Chlupáč, Hampl, Kukrle a Záleský. „Kluky musím pochválit. Během celého závodu byli aktivní, nechyběli jsme v žádném důležitém úniku a skončili jsme čtvrtí mezi týmy. Záleský navíc obsadil třetí místo ve vrchařské soutěži,“ hodnotil trenér František Trkal.

Na startu bylo 124 závodníků z 23 týmů a o pořadí de facto rozhodla hned první etapa. „Byla velmi těžká. Odjelo 11 lidí, měli jsme tam lídra Dana Turka a nakonec skončil devátý, Petr Hampl byl osmnáctý,“ popsal trenér.

Ve druhé etapě jel v úniku čtyřčlenné skupiny Kukrle, ale zhruba 30 km před cílem byli uprchlíci dojeti. V posledním kopci odjelo 17 lidí. „A hned tři byli od nás: Turek, Hampl a Záleský. Pak odskočila čtveřice s Milanem Záleským a ta třináctka je dojela 200 metrů před cílem. Vyloženého spurtéra nemáme, ale i tak to byl ze strany našich kluků super výkon. Navíc jsme v této etapě vyhráli soutěž družstev,“ řekl František Trkal. Nejlepší z našich byl 10. Hampl, následovali 13. Turek a 17. Záleský.

Ve třetí etapě byl v úniku pětičlenné skupiny Záleský, vyhrál čtyři horské prémie, což ho katapultovalo na druhé místo v soutěži vrchařů. Jel velmi dobře a 12 kilometrů před cílem vyrazil dopředu ve dvojici s pozdějším vítězem etapy Maňouškem. „Jenže pět kilometrů před cílem mu totálně došlo a ztratil tři a půl minuty. Je to velká škoda, protože Milan udělal závod, ale přesto zaslouží pochvalu,“ dodal trenér Favoritu.

V poslední etapě byl cíl udržet průběžné deváté místo Turka, ve vrchařích udržet Záleského na stupních vítězů a pokusit se o dílčí výsledek v etapě a samozřejmě pokračovat v aktivitě, kterou tady předvádíme. „To se částečně podařilo, v úniku čtyřčlenné skupiny byl Kukrle, který vyhrál jednu horskou prémii, ale 30 km před cílem byla skupina dojeta. Nejlepší z našich byl 16. Hampl.

Konečné pořadí:

1. Spokes (Austr./Etixx-Ihned) 11:58:04, 2. Čanecký +20, 3. Bucháček +32, 4. Hunal (MIX Sparta/Vysočina) +32, 5. Boubal +34, 6. Hník (Etixx-Ihned) +42, 7. Gebauer (Něm.) +42, 8. Bajc (Slovin.) +42, 9. Turek (Favorit Brno) +47, 10. Koudela (Etixx-Ihned) +2:04, 15. Hampl, 26. Chlupáč, 40. Záleský, 59. Kukrle, Ehrenberger (DNF) všichni Favorit Brno.

Týmy:

1. Etixx-Ihned, 2. RSC Amplatz +2:13, 3. Bauknech Author +3:07., 4. Favorit Brno +4:29