Home » Aktuální téma, Silniční cyklistika, Závody

Michal Kesl vyhrál 4.etapu, Martin Bláha vyhrál Lidice 2013 celkově

Submitted by on Pondělí, 3 Červen 2013No Comment

Martin Bláha z Dukly Praha po sedmi letech oslavil vítězství na závodu Lidice 2013.  V nedělní královské Křivoklátské etapě uhájil těsný náskok před svými největšími soupeři, v celkové klasifikaci čtyřetapového závodu vyhrál o pouhé tři sekundy před cyklokrosařem Bartinem Bínou z ČEZ Cyklo Tábor a třetí skončil Milan Kadlec z Dukly Praha.

Pořadatelé opět o jeden dvacetikilometrový okruh etapu zkrátili, ale přesto chlad a hlavně vytrvalý déšť závodníky prověřil. Většinou ale jelo prořídlé závodní pole jelo pohromadě a útoky předváděli jezdci před prémiemi. Až v předposledním pátém okruhu ujeli Jiří Hochmann z Dukly Praha a Jakub Skála z ČEZ Cyklo Tábor. Krátce nato je dostihli Nizozemec Koos Jeroen Kers a Michal Kesl z pořádajícího CK Příbram.  Vzápětí se dvojice rozdělila, když vepředu zůstali Kesl a Hochmann a ti si to rozdali ve spurtu do kopce. V něm byl úspěšnější Kesl a radoval se z etapového triumfu.

O další pořadí spurtovalo celé hlavní pole z něž byl nejrychlejší Ondřej Bambula z ČEZ Cyklo Tábor. Na sedmém místě dojel šestatřicetiletý Bláha, jen dvě sekundy za pátým Bínou a to mu stačilo k uhájení prvenství, prvního v etapovém závodě v celé jeho dlouhé kariéře.

„Rozhodně nejsem žádný vyhlášený vrchař a stoupání na Křivoklát není zrovna můj šálek kávy. Poslední kopec jsem ale vytrápil, držel se Bíny, který byl za mnou s malou ztrátou a podařilo se mi těsné vítězství uhájit,“ řekl v cíli šťastný Martin Bláha, který již zde vyhrál v roce 2006, ale to závod jel jako jednorázový podnik.

Výsledky:

4. etapa Křivoklátská (132,6 km):

1. Kesl (CK Příbram) 3:31:56, 2. Hochmann (Dukla Praha) +5, 3. Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) +12, 4. Kadlec (Dukla Praha) +12, 5. F. Adel (MIX KC Hlinsko) +12, 6. Bína (ČEZ Cyklo Team Tábor) +16, 7. Bláha (Dukla Praha) +18, 8. Kers (Niz.) +18, 9.Hampl (Favorit Brno) +18, 10. Turek (Favorit Brno) +18.

Konečné pořadí:

1. Bláha 9:20:30, 2. Bína +4, 3. Kadlec +7, 4. Turek +8, 5. Hochmann +12, 6. M. Hačecký (Dukla Praha) +15, 7. Kers +16, 8. Castelijns (Niz.) +16, 9. van der Vall (Niz.) +2:32, 10. Bambula +3:12.

Týmy:

1. Dukla Praha 28:01:48, 2. BabyDump-Lemmens (Niz.) +2:24, 3. Favorit Brno +7:18.